بلاگ (2)

اولین رویداد "سمفونی یک زندگی" برگزارشد

اولین رویداد از سلسله رویداد های سمفونی یک زندگی روز چهارشنبه 17 مردادماه 97 برگزار شد. در این رویداد راجع به شایع ترین مشکلات این روزهای زندگی شهرنشینی باهم به بحث و گفتگو پرداختیم. بعضی از این مشکلات ناشی از سبک زندگی ما هستند.

 اما سبک زندگی به چه معناست؟ معرفی مفهوم سبک زندگی به معنای الگوی انتخابی رفتارهای ما و مثال هایی از انواع مختلف سبک زندگی و عادات ریز روزمره که همگی در مجموع شکل زندگی ما را تعیین می کنند در ادامه این رویداد به صورت مفصل مطرح شد. جالب است بدانیم که بیماری های ناشی از سبک زندگی ریشه وراثتی ندارند اما این خود ما هستیم که با انتخاب نحوه زندگی مان، زمینه را برای ابتلا به چنین بیماری هایی ایجاد می کنیم. در ادامه این رویداد 6 گام برای حرکت به سمت یک زندگی سالم معرفی شدند که می توان به بررسی وضعیت خود، تحرک بیشتر، رژیم غذایی سالم و بهبود روابط با دیگران اشاره کرد. هدف از بررسی وضعیت خود، وقوف به شرایط فعلی و تعیین جایگاه خود در مسیر رسیدن به موقعیت مطلوب و ایده آل از نظر ذهنی میباشد و درست یا غلط بودن یا خوب و بد بودن جایگاه را نتیجه نمیدهد، بلکه صرفا یک نظارت شخصی و شهود نسبت به شرایط خود را برایمان به ارمغان میاورد.

رویداد سمفونی یک زندگی

کم تحرکی یکی دیگر از آسیب های زندگی شهرنشینی و گاهی کم حوصلگی ما است که پیشنهاد میکنیم با پیاده روی نیم ساعته در هر روز این آسیب را به حداقل برسانیم از طرف دیگر تحقیقات نشان میدهند که برای زندگی سالم حداقل به هفته ای 2.5 ساعت فعالیت هوازی متوسط و 1.5 ساعت فعالیت هوازی شدید نیاز داریم. نکته ای که در این رویداد به آن اشاره شد انتخاب نحوه ی زندگی ما و تاثیر متقابل شرایط روحی و فیزیکی بدن ما روی همدیگر بود. فراموش نکنیم که تحرک بیشتر موجب سلامتی بیشتر ما چه از نظر فیزیولوژی بدنی و چه از نظر شرایط روحی و اجتماعی ما میشود.

سایر گام هایی که می توانیم برای دستیابی به یک زندگی سالم برداشت در ادامه ی این رویداد به صورت مفصل توضیح داده شدند.

در بخش دوم رویداد، به بررسی تکنولوژی های روز دنیا و کاربرد آنها در بهبود سبک زندگی پرداخته شد. اینترنت اشیا به عنوان یکی از جدیدترین تکنولوژی های روز معرفی شد. طبق گزارش موسسه گارتنر تا سال 2020 تعداد وسایلی که در بستر اینترنت اشیا به یکدیگر مرتبط هستند به 20 میلیارد خواهدرسید.

دستیار صوتی هوشمند الکسا از شرکت آمازون و خودروهای کادیلاک به عنوان دو نمونه موفق از تکنولوژی های تجاری شده در بستر اینترنت اشیا مورد بحث و گفتگو قرارگرفتند و سپس تعدادی از گجت های هوشمند پرکاربرد در خانه های هوشمند که موجب کاهش برخی از بیماری های ناشی از سبک زندگی می شوند معرفی شدند.

ارائه رویداد استاندارد های زندگی اروپایی

برای مثال دوش هوشمند امکان شنیدن صدای موسیقی مورد علاقه کاربر را فراهم میکند و باعث تمدد اعصاب و افزایش ریلکس شدن فرد و رهایی از تنش های عصبی میشود.

صندلی هوشمند گجت دیگری است که میتواند حالت نشستن فرد را تشخیص دهد و هنگام نشستن برای مطالعه، استراحت یا کارکردن با تغییر حالت خود، آسیب هایی که به ستون فقرات میرسد را به حداقل برساند. کفش هوشمند، لامپ هوشمند و چشم بند هوشمند از دیگر گجت های هوشمند معرفی شده در این رویداد بودند.

در بخش سوم راجع به گلدان هوشمند که اولین نمونه داخلی آن ساخته شد توضیحات مفصلی داده شد. گلدان هوشمند صدف که از محصولات گروه تولیدی اسمارتی پات میباشد در این رویداد معرفی شد و به جنبه های مختلف این محصول از نظر طراحی و اصول علمی رعایت شده، اشاره شد.

در پایان راجع به تاثیرات تکنولوژی های روز و کالای باکیفیت ایرانی بحث و گفتگوی جالبی انجام شد و امکان حمایت و پیش خرید گلدان هوشمند صدف برای حضار فراهم شد.

پرسش و پاسخ سمفونی یک زندگی

شما هم در  صورت تمایل به اطلاعات بیشتر درباره گلدان هوشمند صدف و یا پییش خرید این محصول میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

اطلاعات بیشتر و پیش خرید با تخفیف ویژه

 

خواندن 893 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 02 مرداد 1398 07:11
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

درباره نویسنده

هم بنیان گذار و CTO در Smartypot

برای اطلاعات بیشتر به linkedIn مراجعه کنید

نظر دادن

لطفا برای ارسال نظر تمامی موارد لازم که با (*) مشخص شده اند را تکمیل کنید.

عضویت در خبرنامه

برای عضویت توی خبرنامه ایمیلتونو برامون ارسال کنین.

درباره گلدان هوشمند

اسمارتی پات طبیعت رو با آرامش خیال به زندگیمون میاره. گلدان هوشمند در طرح های متنوع و مناسب برای سلیقه های مختلف طراحی شده و با امکانات متنوعی مثل آبیاری کنترل شده و آگاه کردن شما از شرایط فعلی گیاهتون به رشد بهتر و کاهش آسیب های ممکن به گیاه کمک میکنه. گلدان هوشمند با نورپردازی و طراحی منحصر به فرد، دکوراسیون منزل شما رو جذابتر و زیباتر از حالت عادی جلوه میده و بستری بی نظیر برای تجلی طبیعت در محیط زندگیتون فراهم میکنه. شما می تونید با آسودگی خاطر آبیاری صحیح و مناسب گیاه رو به گلدان هوشمند بسپارین و با اطلاع از شرایط رشد گیاه، بهترین حافظ طبیعت باشین.

نماد اعتماد