بلاگ (2)

هدیه شاخه گل

سلام

امروز قراره راجع به هدیه دادن با هم صحبت کنیم. شاید برای شما هم فلسفه هدیه دادن، ارزش و حس خوبی که یک می‌تونه ایجاد کنه و چالش های انتخاب هدیه در موارد مختلف جالب باشه.

هدیه دادن و گرفتن از قدیمی ترین رسم و رسوم های ما ایرانی ها است که باعث ایجاد پیوند محکم تر در روابط مردم می‌شده و رابطه آدم ها با همدیگه رو تقویت می‌کرده. یه هدیه میتونه کاربرد های مختلفی داشته باشه حتی در بعضی از مراسم های عزاداری، هدیه موجب تسکین فرد یا خانواده داغدار می‌شود. در قدیم روز سوم پس از خاکسپاری متوفی، به نشانه حمایت عاطفی از فرزند و همسر فرد فوت شده، اقوام مقداری غذا و خوراکی به عنوان هدیه تقدیم آنها می‌کردند.

آثار روانی هدیه دادن

هدیه مادی و معنوی هر دو اثرات روانی مختلفی بر افراد دارد. فرد هدیه دهنده به مرحله ای از درک لزوم قدردانی رسیده که او را به سمت خرید کادو و ایجاد حس خوب در دیگری سوق داده است. از طرفی فرد هدیه گیرنده با دریافت کادو به میزان ارزشی که دیگری برای او قائل بوده، پی میبرد.

هدیه و آثار روانی

یکی دیگر از تاثیرات آن، راه پیدا کردن به دنیای فرد مورد نظر است. به طور مثال وقتی کودکی یک اسباب بازی از ما دریافت می‌کند، در واقع راهی برای ورود ما به دنیای کودک باز می‌شود و موجب ایجاد یک خاطره خوب از ما در ذهن او می‌گردد که با هر بار به یادآوردن خاطره آن، حس خوبی پیدا می‌کند.

متخصصین علوم رفتاری کادو دادن را یک جوشش احساسی می‌دانند که هنگام فکر کردن به تهیه کادو به اوج خود می‌رسد و باعث می‌شود فرد متمایل به خرید آن شود. خرید هدیه سبب ایجاد حس رضایت از خود می‌شود. به افرادی که دچار استرس یا افسردگی هستند پیشنهاد می‌شود که با خرید کادو، راهی برای ابراز علاقه به دیگران ایجاد کنند و با افزایش میزان حس رضایت از خود، احساس ارزشمندی پیدا کنند.

اصول انتخاب هدیه

هدیه

همواره باید در انتخاب هدیه به روحیات و سلیقه شخص دریافت کننده توجه کرد و کادوی انتخابی با فرد دریافت کننده سنخیت داشته باشد. در بعضی موارد خرید کادو گران قیمت ممکن است باعث ایجاد دلخوری و سو تفاهم گردد، به طور مثال در مواردی که بین دو طرف کدورتی وجود دارد، خرید هدیه ای که ارزش مادی بالایی داشته باشد می‌تواند باعث ایجاد دلخوری شود. در چنین مواردی دادن یک شاخه گل گزینه بهتری است. به علاوه از گذشته های دور، هدیه دادن گل یا دسته گل سبب ایجاد حس خوب در دو طرف می‌شده و نشانه ابراز محبت و قدردانی بوده است.

در ادامه راجع به اینکه هر گل نماد چه چیزی است و چه کاربردی به عنوان هدیه دارد، صحبت خواهیم کرد. یادتون باشه که هدیه دادن گل نیاز به یه مناسبت خاص و ویژه توی تقویم نداره. شما میتونید برای غافل گیر کردن کسی که براتون عزیزه، بدون مناسبت هم بهش یه شاخه گل یا یه دسته گل با سلیقه خودتون هدیه بدین. این مدل کادو خریدن و کادو گرفتن خیلی خیلی میچسبه.

آداب هدیه دادن گل

اگه کسی یه شاخه گل بهتون هدیه داد، میخواسته نشون بده که چقدر به شما متعهده و توی عشقش پایداره. اگه کسی سه شاخه گل تقدیم شما کرد، یعنی براتون احترام زیادی قائله. حالا اگه پنج یا هفت شاخه گل از همسرتون گرفتید، نشانه عشق ایشونه.

هدیه گل

نحوه تقدیم کردن گل هم بسیار مهمه. به طور مثال گرفتن شاخه گل از ناحیه زیر گلبرگ ها که معمولا توسط خانم ها انجام می‌شود نشاندهنده صمیمیت همراه با ترس از دست دادن طرف مقابل است. گرفتن گل با سر انگشتان نشانگر خجالتی بودن فرد است. اگر فردی هنگام تقدیم کردن گل، آن را با مشت گرفته باشد و گل را به حالت ایستاده تقدیم کند بیانگر جدیت در شخصیت فرد هدیه دهنده است.

به طور کلی رنگ گل، دارای مفهوم مشخصی برای هدیه دادن می‌باشد. گل های آبی رنگ تداعی گر احساس آسودگی، آرامش و صلح هستند. پس برای اینکه به کسی عمق علاقه خود به دیدن او در آرامش را نشان دهیم، انتخاب گل های آبی رنگ مناسب به نظر می‌رسد. گل های صورتی در افزایش شادابی، بهبود روحیه و ایجاد نشاط بسیار موثر هستند. گل قرمز رنگ با توجه به انرژی نهفته در رنگ قرمز، انتخاب مناسبی برای نمایش عشق آتشین است. رنگ سفید در گل ها نماد احترام، فروتنی و تواضع در شخصیت فرد است.

هدیه دادن شاخه گل

شاخه گل های مختلف، علاوه بر آنکه نشان زیبایی هستند، راه خوبی برای نمایش عواطف انسان ها در شرایط متفاوت هستند.

گل رز:

گل رز معروف به ملکه گل ها و یکی از رایج ترین گل های شاخه بریده است که به عنوان هدیه استفاده می‌شوند، گل های رز هستند. گل رز در رنگ های مختلف، تداعی کننده مفاهیم متفاوتی است. به طور مثال گل رز سفید، نماد فروتنی و معصومیت فرد است، یا رز سرخ نشانگر عشق و محبت است و به عنوان هدیه، بسیار مرسوم است. رز صورتی نماد قدردانی و تحسین می‌باشد.

هدیه گل رز

گل نرگس:

این گل در رنگ های سفید، زرد و نارنجی وجود دارد و نشانه صمیمت و جوانمردی است.

هدیه گل نرگس

گل گلایل:

این گل در رنگ های متنوعی وجود دارد. گلایل سفید نشانگر روان آرام و پاک است و هدیه مناسبی برای احترام به درگذشتگان است.

هدیه گل گلایول

گل سنبل:

نشانگر عشق و از عناصر اصلی سفره هفت سین به شمار می‌رود که علاوه بر تداعی کردن نوروز و فرارسیدن بهار، نماد وفاداری و عشق است.

هدیه گل سنبل

گل آفتابگردان:

گل آفتابگردان سرشار از انرژی مثبت و حس مثبت است و هدیه مناسبی برای کسانی است که دوستشان داریم.

هدیه گل افتابگردان

گل آنتوریوم:

آنتوریوم یک گل تزئینی با رنگ های سفید، صورتی و قرمز است و برای نشان دادن مهمان نوازی و شادی بسیار استفاده می‌شود. استفاده از گل آنتوریوم در سبد گل به عنوان هدیه، کاربرد دارد.

هدیع گل انتوریوم

گل میخک:

گل میخک یکی از مقاوم ترین گل ها است که از جهت ماندگاری برای کادو دادن بسیار مناسب است. تنوع رنگ گل میخک بسیار بالا است و هر رنگ گلی نماد حس خاصی می‌باشد. میخک قرمز نماد تحسین و میخک صورتی نشانگر عشق مادری است. به همین دلیل، یک هدیه برای روز مادر دسته گلی از میخک صورتی است که سرشار از قدردان بودن ما از عشق مادری است.

هدیه گل میخک

گل لیلیوم:

هدیه دادن گل لیلیوم یا گل سوسن نماد قدرت، صداقت و ارزش های اخلاقی والا می‌باشد. گل لیلیوم هدیه مناسبی برای درگذشت فردی با شخصیت عالی و با وقار است.

هدیه گل لیلیوم

گل ارکیده:

اگر از گل ارکیده به عنوان یک هدیه استفاده شود، نماد عشق، قدرت و زیبایی می‌باشد. گل ارکیده صورتی نشان از ابراز علاقه ای خالصانه و از روی عقل و تدبیر است.

هدیه گل ارکیده

هدیه گلدان

در پایان، لازم به ذکر است که بعضی از افراد گل را به همراه گلدان هدیه می‌دهند. تقدیم کردن گلدان معمولا با گرفتن دو سمت گلدان توسط هر دو دست صورت می‌گیرد. انتخاب گلدان گل به جای گل شاخه بریده به عنوان هدیه نشانگر دید اقتصادی و سیاست مداری فردی هدیه دهنده است. کسی که یک گلدان را به عنوان کادو انتخاب می‌کند می‌خواهد شما با هر بار دیدن گلدان یا رسیدگی به گیاه داخل گلدان، به یاد او بیفتید.

اگه شما هم به دنبال خرید یک کادو خاص و ارزشمند هستید بهتون خرید گلدان هوشمند رو پیشنهاد میکنیم. گلدان های هوشمند توانایی آبیاری گیاه تا یک ماه را دارا هستند و می‌توانند تمامی شرایط محیطی گیاه از جمله نور و دما رو از طریق اپلیکیشن موبایل اسمارتی پات به شما انتقال بدن.

 

در ضمن هر سوالی که راجع به گیاه پزشکی داشته باشید از طریق تلگرام ما به آی دی @Clinic_giah مراجعه کنین.

خواندن 3649 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 14 شهریور 1398 11:53
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

درباره نویسنده

فرناز کتیرایی هستم، کارشناس باغبانی با گرایش تولیدات گلخانه ای هستم. در حوزه باغبانی کودک فعالیت دار. اگر در زمینه گل و گیاه خونگیتون نیاز به مشاوره داشتین میتونید از طریق واتس اپ یا تلگرام با شماره 09013087893 باهام در ارتباط باشید.

نظر دادن

لطفا برای ارسال نظر تمامی موارد لازم که با (*) مشخص شده اند را تکمیل کنید.

عضویت در خبرنامه

برای عضویت توی خبرنامه ایمیلتونو برامون ارسال کنین.

درباره گلدان هوشمند

اسمارتی پات طبیعت رو با آرامش خیال به زندگیمون میاره. گلدان هوشمند در طرح های متنوع و مناسب برای سلیقه های مختلف طراحی شده و با امکانات متنوعی مثل آبیاری کنترل شده و آگاه کردن شما از شرایط فعلی گیاهتون به رشد بهتر و کاهش آسیب های ممکن به گیاه کمک میکنه. گلدان هوشمند با نورپردازی و طراحی منحصر به فرد، دکوراسیون منزل شما رو جذابتر و زیباتر از حالت عادی جلوه میده و بستری بی نظیر برای تجلی طبیعت در محیط زندگیتون فراهم میکنه. شما می تونید با آسودگی خاطر آبیاری صحیح و مناسب گیاه رو به گلدان هوشمند بسپارین و با اطلاع از شرایط رشد گیاه، بهترین حافظ طبیعت باشین.

نماد اعتماد